Dzisiaj jest pt sie 22, 2014 5:55 am

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Pochwał: 1
onsemadonse napisał(a):
Wysokość zarobków nie jest jedynym kryterium

Sorry, ze dalej ciagne moje watpliwosci, ale wydaje mi sie ze wysokosc zarobkow moze nie jest jedynym kryterium, ale glownym.

NICK 2011
Awatar użytkownika

KARRRAMBA napisał(a):
onsemadonse napisał(a):
Wysokość zarobków nie jest jedynym kryterium

Sorry, ze dalej ciagne moje watpliwosci, ale wydaje mi sie ze wysokosc zarobkow moze nie jest jedynym kryterium, ale glownym.

ok. Ale co w związku z tym, bo nie wiem do czego dążysz?

Awatar użytkownika

Ze sam bym chcial miec taka pozyczke, bo jest ok, ale na nia sie nie zalapalem i uwazam,ze wcale nie latwo ja dostac.

NICK 2011
Awatar użytkownika

KARRRAMBA napisał(a):
Ze sam bym chcial miec taka pozyczke, bo jest ok, ale na nia sie nie zalapalem i uwazam,ze wcale nie latwo ja dostac.

Aha no to rozumiem. Ja nie twierdzę, że łatwo ją dostać. Jak pisałam wcześniej, na decyzję o jej przyznaniu składa się wiele czynników i nie na wszystkie z nich mamy wpływ. To tak, jak z kredytami w banku - 2 rodziny o takich samych dochodach, mogą dostać dwie różne decyzje dotyczące kredytu w tym samym banku. i cholera wie dlaczego. :idea:

Awatar użytkownika

onsemadonse napisał(a):
2 rodziny o takich samych dochodach, mogą dostać dwie różne decyzje dotyczące kredytu w tym samym banku. i cholera wie dlaczego. :idea:

Ja mysle, zeby dostac pozyczke od kommuny trzeba spelniac kryteria o dochodach. Jak za zarabiasz za duzo to nie masz szans. Jak zarabiasz za malo to tez niestety nie
ada000 napisał(a):
jezeli ktos bedzie mial male dochody to nie dostanie nawet pozyczki z komuny...

robia smieszne wyliczenia ile rocznie przypuszczalnie rodzina wydaje i na tej podstawie obliczaja czy bedzie stac na oplacenie pradu mieszkania itd

Co nie zmienia faktu,ze jest to na pewno atrakcyjna pozyczka :)

NICK 2011
Awatar użytkownika

KARRRAMBA napisał(a):
Ja mysle, zeby dostac pozyczke od kommuny trzeba spelniac kryteria o dochodach. Jak za zarabiasz za duzo to nie masz szans. Jak zarabiasz za malo to tez niestety nie

Pewnie, że tak. Myślałam, że uważasz iż na pożyczkę z Komuny mają szansę tylko osoby, którym pieniędzy starcza z dnia na dzień. Komuna na pewno jakoś oblicza zdolność kredytową wnioskodawcy. Ale w jaki sposób to robią i jakie są granice zarobków gwarantujące otrzymanie tej pożyczki - tego nie wiem. :?:
ada000 napisał(a):
jezeli ktos bedzie mial male dochody to nie dostanie nawet pozyczki z komuny...

robia smieszne wyliczenia ile rocznie przypuszczalnie rodzina wydaje i na tej podstawie obliczaja czy bedzie stac na oplacenie pradu mieszkania itd

Takie właśnie obliczenia robili nam w banku, jak pytaliśmy o kredyt. Sami już z góry wyliczali według średniej krajowej ;) ile wydamy w ciągu roku na jedzenie, ubrania, rachunki itp. i ile nam zostanie na górkę o dyspozycji. Zapewne w Komunie też tak to się odbywa.

a nam takich wyliczen w banku nie robili a w komunie tak w banku dostalismy a w komunie nie -DO TEJ PORY TRZYMAM WYLICZENIA I JAK CHCE SOBIE HUMOR POPRAWIC TO CZYTAM ILE POWINNAM WYDAC NA SRODKI CZYSTOSCI ITD :lol:

witam chcialabym wziasc kredyt na mieszkanie w dnb bo wydaje mi sie ze tam jest najkorzystniej no i chca tylko 10% a juz przeczytalam ze i to mozna jeszcze z targowac. ale niestety nie mamy zadnej kasy odlozonej, ale slyszalam ze ponoc mozna uzyskac w swojej komunie pierwsza pozyczke wlasnie na kupno domu nawet do 200tys. czy ktos wie cos na ten temat, moze jakie sa warunki. z gory dziekuje za odpowiedz

idziesz do komuny skladasz wniosek, daja ci liste potrzebnych dokumentow i czekasz na odpowiedz

Awatar użytkownika

Udaj się do banku najpierw i sie dowiedz jaką masz zdolność kredytową możliwe, że w ogóle nie otrzymasz kredytu albo będą chcieli większej wpłaty. No i nie ma co ukrywać, ale bez oszczędności to "ciężko" otrzymać kredyt. Różnie bywa. :mrgreen:

Awatar użytkownika

witam,
właśnie przeczytałam cały watek i chciałabym dodać swoje 3 grosze:
kupiliśmy niedawno z mężem domek szeregowy- przeprowadzka za 3 dni :)
mieliśmy długie negocjacje z bankiem i stanęło na tym ze: 16% mieliśmy wkładu własnego, na 80% otrzymaliśmy kredyt mieszkaniowy, na 4% kredyt gotówkowy. W cenę mieszkania (selveier) wliczono wszystkie opłaty.
Oboje mamy stale zatrudnienie. W maju będziemy w Norge 2 lata. Teraz to juz raczej zostaniemy na sale :) w koncu podpisalismy cyrograf w banku na 20 lat :):)
Wszystkim którzy chcą kupić własny kat życzę powodzenia! nie załamujcie sie trudnościami i nieprzychylnymi opiniami. Warto probowac.
Pozdrawiam

Kamila K napisał(a):
... nie załamujcie sie trudnościami i nieprzychylnymi opiniami. Warto probowac........ .

Opinie wbrew pozorom są zawsze przychylne ....jedne mniej , inne więcej ,te mniej uświadamiają ,że nie tylko w kraju nade Wisłą są trudności w pozyskaniu kredytu ,jednak Tu jest o niego łatwiej o ile ma się logiczną zdolność kredytową a nie wydumaną .
Ktoś tu wyśmiewa zestawienie wydatków na środki czystości ... DLACZEGO..?.

Tu bank podchodzi realnie do wszystkiego bo chce mieć pewność ,że na kredycie zarobi a nie straci...a co niektórych z NAS to dziwi a wręcz śmieszy , NIEDOBRZE..,bardzo niedobrze...

Niemniej niektórzy z logicznym zabezpieczeniem tak wkładu własnego jak i pracy kredyty takie czy też inne otrzymują ....
Jednym zdaniem ...jak się ma samemu coś bankowi do zaoferowania to i bank jest dla takiego klienta szeroko otwarty .
POWODZENIA...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 27  Następna