Dzisiaj jest pt paź 31, 2014 1:11 am

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna
Autor Wiadomość

Dziękuję bardzo za gratulacje. Jestem bardzo zadowolona. A mieszka się tak jak pisze Krzysztof Jerzyna "cieepło i z miłością". :love_fl: Pozdrawiam.

Jak sobie tak licze to nie wiem czy jest sens kupowania domu czy mieszkania...
np. wynajmuje 70m2 - nowe mieszkanie w nowym domku, płacimy 7000NOK+energia ele.
powiedzmy że tu zostaniemy 30lat to wydamy 30x12x7000=2520000 - i oczywiście nic nie będziemy mieli do sprzedania etc. kupujemy dom za 1800000 płacimy ok 30x12x10000 = 3600000 z czego jak będziemy ten dom/mieszkanie sprzedawać za 30lat moze nie byc wart nawet tych 1800000co za nie daliśmy, dodatkowo co jakiś czas trzeba wymienić meble zrobic remont etc. w wynajmowanym remont i wymianę mebli robi właściciel, jak w pobliżu wybudują autstrade to można sie przenieść gdzie indziej etc.

Jak sobie policzyłem ile wyniesie was cały kredyt po spłacie to wyszło 4860000-2400000=2460000 :strach: powiedzmy że postanowisz wracać do Polski - a może tak byc bo w Polska sie rozwija a w Norwegii bedzie corac gorzej(nie mówie że fatalnie) to sprzedaż dom za moze 2000000- to prawie 3000000 jesteś w plecy - korona bedzie stała słabo - na 101% -gorzej niz teraz(chyba że norki zaczna w końcu wkładac kase z ropy na nowe technologie etc.) więc może starczy na dom w Polsce, a ja nie będę stratny nic - dodatkowo w międzyczasie moge postawić dom w Polsce i go wynajmować bogatym Japończyką :D
Kolejna istotna rzecz to sentyment - ja będę bez problemu mógł sie przeprowadzić z jednego miejsca w drugie z kolei osoba która 30lat mieszkała i pielęgnowała dom będzie miała wielkie problemy żeby go opuścić

To tylko takie moje gdybanie nie jestm przeciwnikiem kupowania domów - ale wydaje mi sie że chyba lepiej zaczekać z rok dwa jak ceny w dół pójdą i wtedy wziaść kredyt albo ze 3-4lata zyć za grosze i odkładać kasę i za gotówke kupic chałupe

Oczywiście o ile będziesz kiedykolwiek chciał wrócić do Polski - a wiem ze potem ciągnie z powrotem do ojczyzny - dlatego ja zakładam że kiedyś wrócę

Ja zdecydowanie JUŻ nie wrócę!Jestem tak "zniesmaczona" krajem o nazwie "Polska" że nie ma mowy o....powrocie,nawet żebym miała "wynajmować" całe zycie w norge,to zawsze będzie mi "lżej" niż w tym "chorym" kraju(napewno nie wszystkim spodoba się ta wypowiedz,ale to jest moja ZDANIE).Pozdrawiam:)

Jak czytam niektore posty to mi sie wlos na glowie jezy.
Mam wrazenie ze niektorzy na sile szukaja klopotow.
Jezeli dostali odmowe w dwoch bankach to po co biora kredyt na sile w trzecim.
Piszecie ze macie prace na stale i pracujecie od roku.Jak myslicie w razie kryzysu kto pierwszy dostanie wypowiedzenie?Polak czy Norweg?
Dziwi mnie strasznie jak latwo banki decyduja sie na przyznanie kredytu osobom ktore prawie nie maja zadnej historii kredytowej"subprime"???, boje sie ze to sie skonczy tak jak w USA.

Awatar użytkownika

Moim zdaniem w normalnej firmie wypowiedzenie dostanie ten kto najmniej jest potrzebny.....

traveleroslo napisał(a):
Moim zdaniem w normalnej firmie wypowiedzenie dostanie ten kto najmniej jest potrzebny.....

jak dojdzie kiedys do tego że w norge zrobi sie źle to na pewno zwolnia polaka czy szweda a nie norka - w takiej sytuacji nacjonalizm góra - będzie dużo o tym mowy w telewizji, ludzie beda widzieli w nas zagrozenie etc.

Awatar użytkownika

Pochwał: 1
akubus napisał(a):
Piszecie ze macie prace na stale i pracujecie od roku.Jak myslicie w razie kryzysu kto pierwszy dostanie wypowiedzenie?Polak czy Norweg?
Dziwi mnie strasznie jak latwo banki decyduja sie na przyznanie kredytu osobom ktore prawie nie maja zadnej historii kredytowej"subprime"???, boje sie ze to sie skonczy tak jak w USA.

Jakbym tak mysla jak Ty opisujesz tobym nic nie mial....... :lol:
Co innego jest odmowa kredytu a wysokosc kredytu. Ja zycze wszystkim dobrych kredytow, zakupu wlasnego mieszkania a nie nabijania komus sakiewki wynajmujac...A niby ile trzeba czekac by cos kupic???
Polacy nie wszyscy, ale Ci co sie decyduja na zakup mieszkania to bardzo ciezko pracujacy i oszczedni ludzie i nie rozumiem jak ktos moze obwiniac ich o kryzys???? Mamy szkole z Polski, kiedys powiedzieli w dzienniku, ze jak ktos nie placi bankowi raty to bank zaraz wkracza bo wie, ze Polak nie kupi sobie butow, lepszego jedzenia a rate zaplaci. Wiec jesli nie placi rat to musi byc juz fatalnie z jego finansami.
Ludzie kupujcie mieszkania puki tanie..... :)

Awatar użytkownika

ojoj moze tak moze nie ....jak bedzie zle to bedzie zle na calym siwecie ....tak czy inaczej jakos sie nie boje o to ze nie bede mial za co splacac swojego kredytu ani ze mnie zwolnia....nic nie dzieje sie z dnia na dzien ...najwyzej sprzedam mieszkanie i wyjade....nie bede komus dawal zarobic na mnie ...Niby w tym momencie zarabia na mnie bank...ale jednak wiem i czuje ze z kazdym miesiacem mam cos ...

akubus napisał(a):

Nie napisałam mojego postu, żeby czytac krytyczne uwagi na temat zakupu domu przeze mnie. Chciałam pomóc ewentualnym chętnym na zakup domu w kredycie. Widzę jednak, że nie warto. Zawsze znajdzie się ktos gotowy skrytykowac wszystko i wszystkich. Zakup domu w kredycie jest poważną decyzją, która jest OCZYWISCIE PRZEMYSLANA a nie podjęta pochopnie. Pozdrawiam i obiecuję więcej się nie odzywac.

Nie obrażaj się ,ja bardzo się cieszę że kupiłaś domek,mój mąż napewno też wybrałby domek i bardzo się z niego cieszył,niektórzy "wyrażają" swoje opinie i....zaraz jest odzew,ale każdy robi tak jak jemu jest wygodniej,jedni kupują domy,inni mieszkania,a jeszcze inni wychodzą z założenia że wolą wynajmować bo się im to opłaca?Więc głowa do góry,niech wszystkim tak jak Tobie się "opłaca" i niech się z tego cieszą:)pozdrawiam!

Ja nikogo nie krytykuje tylko stwierdzam fakty.Czytajcie dzisiejsze Aftenposten to sie dowiecie np; ze jeszcze nigdy dotad nie bylo tylu niesprzedanych mieszkan na rynku w Norwegii,ze biura nieruchomasci upadaja i zwalniaja mase meglerow itp.
Jesli zas chodzi o sprawe utraty pracy to piszecie ze nic nie dzieje sie szybko, ciekawe?
Jakie macie okresy wypowiedzen 1 miesiac?2 miesiace? Macie prawo do zasilku dla bezrobotnych?Zapytajcie w urzedach pracy co sie stanie jak stracicie prace majac tylko zwykle pozwolenie na prace.Byc moze sie myle ale slyszalem ze gjestearbeiderom nie wyplaca sie zasilkow-traca prace musza wracac do domu.Nie dotyczy to osob ktore maja Bosettningstilatelse.
Poprawcie mnie jesli sie myle bo sam jestem ciekawy jak to jest faktycznie z tymi zasilkami.
Podkreslam jeszcze raz-nie krytykuje tych co kupili wlasne mieszkania lub domy.Ja im gratuluje,jednakze pragne tez zwrocic uwage na druga strone medalu i przestrzec przed nie przemyslanymi decyzjami.Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika

Pochwał: 1
No dobra a Ty kupiles czy wynajmujesz???
I co chcesz uzyskac oprocz tego, ze smiertelnie wystraszles ludzi???

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna