Dzisiaj jest sob gru 20, 2014 7:05 am

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Witam i proszę o pomoc. W Norwegii pracowałem od 14.05.07 do 16.11.07, więc poz 3.2.1 odliczenie od dochodu dzielę przez okres ? właśnie sześciu czy siedmiu miesięcy.W selvangivelse 2007 przysłano mi kwotę 63 800 więc tą najwyższą .Czy muszę sam to skorygować, a może zostawić tą wyższą?Lecz w punkcje 5 powinienem napisać okres pobytu. Doradżcie co robić ? Drugie pytanie dotyczy poz 3.3.7;Czy standardowe odliczenie dla obcokrajowców należy mi się w skali 10% od dochodu brutto pomimo odliczenia standardowego poz 3.2.1.
Czy w GIRO mogę podać numer konta w kraju czy też muszę konto Norweskie?
Pomocy!

Zbanowany
Awatar użytkownika

Pochwał: 1
Siedem miesięcy , bo masz siedem kwitków z wypłaty , a reszta to pryszcz - opisałem już to gdzieś w watku o zasadniczył odliczeniu

Witam!
Czy nie jest tak, że przebywając w Norwegii mniej jak 183 dni w roku ,gdy dochód 90% rozliczany jest w Norwegii mam prawo do pełnego odliczenia Minstefradrag t.j; 63.800 kr.Czy muszę kożystać z progu , który przysługuje dla odliczenia siedmiomiesięcznego t.j; 37.217. Jeżeli tak jest to czy mogę także odliczyć 10% Standardfradrag rozliczając się oczywiście brutto. Dokumentując dochody żony i moje załącznikami. Napiszcie też proszę czy w GIRO mogę wpisać numer polskiego konta bankowego jezeli chodzi o zwrot.
Dzięki za jakiekolwiek udzielenie pomocy.

kkasia125 napisał(a):
Skattekontorets postadresse er ..../ na ten adres wysyłasz
Skattekontorets besokadresse er.../ pod ten adres się udajesz osobiście

Piękne dzięki !
Zapytam jeszcze ponieważ widzę ,że mam bardzo kompetentną osobę .

Pracowałem siedem miesięcy , więc czy muszę swoje Minstefradrag wyliczyć z tabeli , czy też zastosować pełne odliczenie ponieważ przebywałem więcej jak 183 dni w roku. Znalazłem taki przepis , ale być może źle to interpretuję. Korzystając z okazji zapytam Cię jeszcze czy mogę do zwrotu podatku np. w punkcie 5 Selvangivelse wpisać konto polskie i dopisać imiona i nazwisko żony i dzieci, ponieważ zamierzam starać się o zmianę karty na 2. Podpowiedz też proszę czy muszę odsyłać Giro z wpisanym numerem, czy wystarczy jak wpiszę właśnie w punkcie 5.

Bardzo ale to bardzo jestem Ci wdzięczny za informacje. Jest wiele sprzecznych wątków a ja no cóż nie wszystko rozumię i nadomiar złego norweski znam słabo.Jeżeli chodzi o zmianę klasy podatkowej to rozumię ,że wysyłam z rozliczeniem akt ślubu,potwierdzenie wspólnego zamieszkania ,zaswiadczenie o dochodach i akty urodzenia dzieci na wszelki wypadek.Wyślę również podanie o zmianę za 2006 rok i do tego zaświadczenie.
Rozpisałem się trochę ,przepraszam najlepiej to bym z kimś porozmawiał o tym , ale nikogo takiego nie znam. Mam zamiar też odliczyć 10% o dochodu dla obcokrajowców.
Doradż mi proszę czy dobrze to rozumuję czy może jest to dla mnie zbyt trudne , chociaż myślę że nie .
Poooomocy!

Awatar użytkownika

Krzysiu, podzieliłam twój temat, bo do pogotowia translatorskiego pytanie o podatki zupełnie nie pasuje :wink: Niestety muszę cie rozczarować, ja nie mam zielonego pojęcia o podatkach :wink: Teraz ta kwestia jest pierwszorzędna dla wielu osób i na pewno ktoś ci porady udzieli.
Powodzenia.

kkasia125 napisał(a):
Krzysiu, podzieliłam twój temat, bo do pogotowia translatorskiego pytanie o podatki zupełnie nie pasuje :wink: Niestety muszę cie rozczarować, ja nie mam zielonego pojęcia o podatkach :wink: Teraz ta kwestia jest pierwszorzędna dla wielu osób i na pewno ktoś ci porady udzieli.
Powodzenia.

To prawda ,że ta kwestia jest priorytetowa , ale ciężko jakoś doprosić się o konkretną odpowiedż typu tak lub nie.Więcej pytań jak odpowiedzi.Samo rozliczenie tego wygląda na łatwe.Niejasności budzi kilka punktów a raczej interpretowanie ich.
Kasiu,wielkie dzięki i gorąco pozdrawiam.

Pochwał: 1
krzyś102 napisał(a):
ale ciężko jakoś doprosić się o konkretną odpowiedż
:zam: wyczuwam tu nutke goryczy...
krzyś102 napisał(a):
Więcej pytań jak odpowiedzi.Samo rozliczenie tego wygląda na łatwe.Niejasności budzi kilka punktów a raczej interpretowanie ich.
Krzysiu,sory,ale to nie jest forum doradczo-prawne,a interpretacja przepisow,zeby byla pewnosc,ze jest prawidlowa,musi byc dokonana przez osoby,ktore zajmuja sie tym na codzien.A osoby,ktore zajmuja sie tym na codzien zyja z tego,wiec sam rozumiesz,ze nie beda sami sobie odbierac chleba,przez co trzeba im wybaczyc,ze nie siedza w wolnym czasie na forum i nie wypelniaja zeznan forumowiczow.

Odliczenie musi byc adekwatne do przepracowanych miesiecy,dlatego nie bardzo rozumiem dlaczego ta kwota jest maksymalna.Na selvanigelse us wpisuje zazwyczaj juz konkretna,koncowa kwote uprawniajaca do odliczen.Byc moze pomylka :|
Moze znajdzie sie madra glowa i to wyjasni.
W zeznaniu zaznaczasz,ze chcesz druga klase podatkowa i odliczenie standardowe 10% i zalaczasz wymienione przez siebie dokumenty.
Mozesz wpisac numer konta polskiego wraz z kodem swift(chociaz nie spotkalam nikogo,komu by na takie przelali),jezeli nie dostaniesz na nie przelewu,urzad skarbowy wysle na Twoj adres czek.

malinka66 napisał(a):
krzyś102 napisał(a):
ale ciężko jakoś doprosić się o konkretną odpowiedż
:zam: wyczuwam tu nutke goryczy...
krzyś102 napisał(a):
Więcej pytań jak odpowiedzi.Samo rozliczenie tego wygląda na łatwe.Niejasności budzi kilka punktów a raczej interpretowanie ich.
Krzysiu,sory,ale to nie jest forum doradczo-prawne,a interpretacja przepisow,zeby byla pewnosc,ze jest prawidlowa,musi byc dokonana przez osoby,ktore zajmuja sie tym na codzien.A osoby,ktore zajmuja sie tym na codzien zyja z tego,wiec sam rozumiesz,ze nie beda sami sobie odbierac chleba,przez co trzeba im wybaczyc,ze nie siedza w wolnym czasie na forum i nie wypelniaja zeznan forumowiczow.

Odliczenie musi byc adekwatne do przepracowanych miesiecy,dlatego nie bardzo rozumiem dlaczego ta kwota jest maksymalna.Na selvanigelse us wpisuje zazwyczaj juz konkretna,koncowa kwote uprawniajaca do odliczen.Byc moze pomylka :|
Moze znajdzie sie madra glowa i to wyjasni.
W zeznaniu zaznaczasz,ze chcesz druga klase podatkowa i odliczenie standardowe 10% i zalaczasz wymienione przez siebie dokumenty.
Mozesz wpisac numer konta polskiego wraz z kodem swift(chociaz nie spotkalam nikogo,komu by na takie przelali),jezeli nie dostaniesz na nie przelewu,urzad skarbowy wysle na Twoj adres czek.

Masz rację ,więc dzięki za informacje Twoje wyjaśnienie wystarczy,domyślam się czemu wpisali całe odlicaenie.Pa,pa,miłego dnia.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]