Dzisiaj jest wt wrz 02, 2014 11:10 am

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cło

Witam. Może ktoś wie czy za wwiezienie do Norwegii zapakowanego w paczkę, używanego instrumentu muzycznego trzeba zapłacić cło? Przewoźnikiem owej paczki byłaby jedna z firm kurierskich. Nie chciałbym by okazało się że będą jakieś problemy na granicy lub cło do zapłacenia.
Dziękuję za odpowiedzi.

Tytuł: Re: Cło
Awatar użytkownika

Jezeli korzystasz z firmy przewozowej, to nie twoje zmartwienie tylko przewoznika. To on powinien cie poinformowac czy za instrumenty placi sie clo i jesli tak, to w jakiej kwocie.

Awatar użytkownika

moze warto wykorzystac urlop i wwiezc do No instrument, tak ma moj maz swoja dziewczyne ( gitare elct ) a ja w lecie przywioze swoja akustyczna

No tak, tyle że urlop nie prędko a gitara z allegro kupiona i nie wiadomo jak ją wwieźć najlepiej. Firmy kurierskie coś tam przebąkują o 250pln na poczet cła.
Ciekaw jestem jak jest z tymi przewoźnikami co na forum się oferują np. viewtopic.php?f=210&t=23706
myślicie że można bezpiecznie powierzyć im taką przesyłkę i czy oni płacą cło???
Może ktoś wysyłał przez tą firmę?

Awatar użytkownika

Pochwał: 1
http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs ... 3&periode=
moze lepeij bylo na finie kupic,albokup u a tamta sprzedaj
a wogole clo jest? czy ylko vat?

A no to nie takie proste bo chodzi o konkretny model gitary który tu kosztuje ok 3000 NOK. Generalnie chodzi mi o to żeby dojechała tu bezpiecznie a koszt transportu nie dogonił ceny samego instrumentu.

potocznie mowi sie clo a tak naprawde to jets to nic innego jak tylko podatek vat-)powinienes kupujac zaznaczyc ze bedziesz wywozil sprzet za granice i nie placi sie wtedy polskiego vatu tylko norweski na granicy-)teraz doczytalam ze to jest sprzet uzywany a nie nowy wiec mozesz powiedziec ze to twoje mienie przesiedlencze ale tak dziwnie ze firma kurierska i nie orientuje sie w takich sprawach-)

NICK 2011
Awatar użytkownika

Przepraszam ,ze nie na temat :oops:
ale zla jestem, kupilam w Angli kosmetyki w firmie lush za calosc razem z kosztem przesylki zaplacilam ok 46 funty , dostalam aviso ze paczka na punkcie pocztowym do odebrania i przy odbiorze platne 208kr....mialam zaplacic vat ( mva) albo ja jestem z noga z matmy ,albo ci z toll musza wrocic do szkoly....na moj gust skasowali mnie 50 % za mvA.. a nie 25%, kosmetyki sa zwolnione z cla ( sprawdzalam na stronie toll.no)
co myslicie? dodam ze kwitka nie mam, wydajaca mi paczke podarla i wrzucila do kosza a na to ,ze chce go z powrotem przeprosila, bo on juz podarty w koszu , a tam byl nr paczki, i inne dane :twisted:

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Firmy kurierskie nie bawią się chyba w takie rzeczy. Oni mają paczkę której wartość musi określić wysyłający i na tej podstawie wystawiają list przewozowy który z kolei jest podstawą do deklaracji celnej. Mienie przesiedleńcze to mogę chyba deklarować ja osobiście jak coś przewożę a kurier chyba nie. Nie wiem czy ja dobrze to wszystko rozumiem. Jest jeden gość co wozi paczki na własną rękę i mówi że nie trzeba cła za używane rzeczy. Radził sprawdzić w Toll ale na stronie nic nie znalazłem a zadzwonić nie mogę bo się z nimi nie dogadam på Norsk. Masakra jakaś z tymi przesyłkami.
Może macie jakieś opinie o takich firmch transportowych z forum???

2ale2 ty nie zaplacilas cla tylko wlasnie ten podatek mva ale faktycznie masz racje bo oni licza jeszcze koszta dodatkowe jakies okolo 60-80nok za oplate ja tez juz sie z tym spotkalam ze musialam zaplacic wiecej niz ten podatek vat i wlasnie tak mi wytlumaczono,zreszta u mnie wszystko bylo na kwitku ktory dostalam ale ja zalatwialam to na miejscu w Toll w Oslo-)
Wlasnie firmy kurierskie musza sie bawic w takie rzeczy,i oni powinni najlepiej wiedziec czy placi sie czy tez nie-)ja wiem ze nie ma vatu na rzeczy uzywane-)mienie przesiedlencze rowniesz woza firmy kurierskie jak ktos sie przeprowadza z meblami to sam tego samolotem nie przewiezie-)zapytaj te firmy transportowe co oglaszaja sie na forum oni powinni wiedziec-)

No właśnie pytałem i mówią że nie trzeba. Tyle że wiadomo, każdy chce złapać klienta i może mówić wszystko. Chciałem potwierdzić czy rzeczywiście tak jest żeby później lipy nie było. W necie jedni piszą że trzeba inni że nie i świra można dostać:-)
Opinii o tych kurierach z forum też nie ma praktycznie wcale.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]