Dzisiaj jest pt sie 29, 2014 10:00 am

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam wszystkich mocno :D jak już wcześniej pisałam chcę wyjechać z narzeczonym do Norwgii i tam chcę zajść w ciążę.Ale nie wiem czy popracować trochę i dopiero mieć dziecko czy siedzieć w domu i wziąść becikowe.bo wiem że można wybrać albo to albo to. PROSZE DORADZCIE MI CO JEST LEPSZE I BARDZIEJ SIĘ OPŁACA :| .GORĄCO POZDRAWIAM WSZYSTKICH :D :D :D

Ja watpie w to, ze to wszystko wyglada tak prosto. Z tego co wiem to nie jest tak latwo, twoj narzeczony musi chyba wczesniej pracowac...Nie jestem pewny w stu procentach, ale niech sie wypowiedza madrzejsi uzytkownicy forum :mrgreen:

NICK 2011
Awatar użytkownika

Pochwał: 1
Oplaca sie minimum z 3 lata odkladac kase , a potem planowac dziecko :mrgreen:
Jak masz wypracowany zasilek macierzynski w Norwegii , to dostajesz pieniazki co miesiac przez jakis okres dajmy na to 46tyg., jak wezmiesz becikowe to dostaniesz jednorazowo nie wiem ile teraz jest, zalozmy ze 35 263 kr, sa to okolo 2,5 pensje miesieczne , przy niezawysokiej stawce za godzine.
A dziecko to spory wydatek, na sama wyprawke jakbys kupowala w Norwegi dla dziecka, to te norweskie becikowe ledwo starczy :roll:

Ja gdy planowalam zalozenie rodziny nie patrzalam czy to sie oplaci czy nie, tylko czy bedzie mnie stac utrzymac mojego dziecka-no ale kazdy robi jak uwaza.

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

2ale2 napisał(a):
Oplaca sie minimum z 3 lata odkladac kase , a potem planowac dziecko :mrgreen:
Jak masz wypracowany zasilek macierzynski w Norwegii , to dostajesz pieniazki co miesiac przez jakis okres dajmy na to 46tyg., jak wezmiesz becikowe to dostaniesz jednorazowo nie wiem ile teraz jest, zalozmy ze 35 263 kr, sa to okolo 2,5 pensje miesieczne , przy niezawysokiej stawce za godzine.
A dziecko to spory wydatek, na sama wyprawke jakbys kupowala w Norwegi dla dziecka, to te norweskie becikowe ledwo starczy :roll:

Ja gdy planowalam zalozenie rodziny nie patrzalam czy to sie oplaci czy nie, tylko czy bedzie mnie stac utrzymac mojego dziecka-no ale kazdy robi jak uwaza.

Dziekuję za odpowiedzi :D Tylko zapomniałam jeszcze dodać że mam już prawie 30 lat i na dziecko już najwyższa pora :D :D POZDROWIONKA

2ale2 z tego co ja się orientuję to teraz becikowe jest ok. 50 tyś nok, koleżanka niedawno rodziła :wink:

NICK 2011

hildzia napisał(a):
2ale2 z tego co ja się orientuję to teraz becikowe jest ok. 50 tyś nok, koleżanka niedawno rodziła :wink:

to albo kolezanka ma bujna wyobraznie, albo Ty slaba pamiec.
Satser

Engangsstønad ved fødsel eller adopsjon
Beløp pr barn
35 263 kr.
http://www.nav.no/Familie/Svangerskap%2 ... g+adopsjon

Hildzia chyba cos zle sie orientujesz,na stronie navu jets tyle co podala 2ale2.Dodam tylko ze to nie jest takie proste przyjecha do No i zajsc w ciaze i dostac kase,nie rozumiem rowniesz takie rozumowania co ciaza dla kasy? :?:

W takim razie przepraszam, że wprowadziłam w błąd, a nie sprawdziłam wcześniej informacji.. widocznie koleżance się coś pomieszało, albo specjalnie lekko kwotę "zawyżyła" :wink:

Awatar użytkownika

a ja mam pytanie:

czy jesli znajde legalnam prace, a moja zona zajdzie w ciaze w polsce przysluguje jej becikowe w norwegii po przylocie dajmy na to w 6-7 miesiacu ciazy ? i czy moze pozniej otrzymac jeszcze jakies swiadczenia?

czy trzeba dokonac wyboru albo becikowe albo to drogie...

ps
sory za brak polskich znakow. post pisany z tel.

pozdrawiam

moze dostac becikowe, tylko niech prowadzi ciaze w Norwegii, nawet od polowy ciazy i jak dziecko sie urodzi w Norwegii to automatycznie powinna dostac zasilek 970nok do miesiaca przed 18stka i jak dziecko ma od roku do 3lat - o ile nie idzie do przedszkola to ok 3000nok(nie jestem pewna dokladnej kwoty), a becikowe wynosi ok 33 500:)

Moze dostac becikowe jezeli bedzie miala numer pesonalny,moze rowniesz dostac macierzysnki jezeli przepracuje 10 z ostatanich 9 miesiecy.Nie jest prawda ze dostaje sie automatycznie rodzinne trzeba zlozyc dokumenty.

NICK 2011

bozenka76 napisał(a):
Moze dostac becikowe jezeli bedzie miala numer pesonalny,moze rowniesz dostac macierzysnki jezeli przepracuje 10 z ostatanich 9 miesiecy.Nie jest prawda ze dostaje sie automatycznie rodzinne trzeba zlozyc dokumenty.

warunkiem otrzymania becikowego jest posiadanie registreringsbevis oraz zamiar przebywania w Norwegii co najmniej 12 miesiecy. jezeli dziecko urodzone jest w Norwegii rodzinne przyznawane jest automatycznie. do maciezynkeigo trzeba miec przepracowane 6 z ostatnich 10 miesiecy.

dziecko mozna urodzic w Polsce i nie traci sie prawa do becikowego.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna